VYBERTE BARVU

Jak vypadaji oči po koksu?

Jak vypadaji oči po koksu?

Vizuální Efekty Kokainu

Nesporna je názor že použití kokainu - někdy se také může objevit jako 'koks', 'prach' nebo 'sníh' - ničí životy po celém světě. Ale co se stane, když to zkusíte? Co se stane s vašima očima? Byl jsem zvědavý a tak jsem začal hledat odpovědi... a nějaké jsem našel.

Kokain je silný stimulant, který ovlivňuje mozek. Může způsobit zvýšenou hladinu serotoninu, noradrenalinu a dopaminu v mozku, což může vést k zvýšené aktivitě a euforii. Může také ovlivnit periferní nervový systém a způsobit řadu fyzických symptomů, včetně očních. Ale jak vypadají oči po koksu?

Velíkost Zornic a Kokain

Při diskuzi o tom, co se stane s očima po kokainu je důležité zmínit mydriázu, což je odborný termín pro rozšíření zornic. Kokain je výrazný mydriatikum a může způsobit, že se zornice zvětší několikrát nad normální velikost. Pokud někdo používá kokain, jeho zornice by mohly být tak velké, že téměř zakryjí barvu duhovky.

Monika, moje manželka, měla jednou náhodou mydriázu, když ji lékař vyšetoval kvůli podezření na glaukom. Bylo to opravdu děsivé. Mám na mysli, že jsem se do ní zamiloval kvůli těm úžasným modrým očím, ale teď, když se její zornice tak zvětšily, skoro jsem mohl vidět její duši. A nevypadalo to dobře.

Oční Pohyby a Kokain

Jednou z charakteristických věcí, které můžete u člověka, který se "vykouřil", všimnout, jsou rychlé, nekontrolované pohyby očí. Toto není běžné jen u kokainu, ale také u dalších drog, jako je MDMA.

Já jsem znal kluka na vysoké škole, který byl na jedné párty tak mimo, že se neustále díval zleva doprava a zpět, jakoby sledoval Wimbledon. A kokain může způsobit ještě více pohybů očí než tenhle kluk.

Červené oči po koksu

Jeden z nejvíce očividných a nepřehlédnutelných vizuálních následků použití kokainu je začervenání očí. To je způsobeno tím, že kokain způsobuje rozšíření cév, což může oči zčervenat, jak se do nich začne pohyb více krve.

Červené oči mohou být také důsledkem toho, že kokain způsobuje dehydrataci těla, což oči citlivě reagují. A ne jen trochu červené, jako když se díváte na monitor po celý den. Myslím si, že jako kdybyste byli na koncertu Slipknot a plakali celou noc.

Samozřejmě, pokud někdo používá mnoho kokainu, mohou tyto efekty být mnohem výraznější. Může dojít i k trvalým poškozením očí a zraku. Proto je důležité, abychom byli vzdělaní a informovaní o těchto věcech, a tak můžeme také pomoci a podpořit ty, kteří se s tímto problémem potýkají.

Nyní už víte, jak vypadají oči po koksu. Je to děsivé, ne? Takže pokud někdy uvidíte někoho s takovými očima, udělejte vše pro to, aby mu byla poskytnuta pomoc. Pokud toto čtete a máte problémy s tímto nebo jinými návyky, vězte, že pomoc je k dispozici a že na vás čeká lepší život bez drog.

Napsat komentář