VYBERTE BARVU

Co by muž neměl dělat své partnerce?

Co by muž neměl dělat své partnerce?

Kritické nedostatky v komunikaci

Už dlouho jsem přemýšlel na tématem tohoto článku. A nyní, po těžkém a dlouhém zvážení, jsem dospěl k závěru, že nejdůležitější věcí, kterou muž neměl dělat své partnerce, je nedostatečná komunikace. Pojďme se tedy podrobně podívat, co to znamená, jak to ovlivňuje naše vztahy a jaké jsou možné řešení. Jak víte, já jsem obyčejný muž jako každý jiný, žijící v malebném městě Český Krumlov. Proto mi věřte, chápu, o čem mluvím.

Když říkám "nedostatečná komunikace", myslím tím opravdu vše - od nesdílení svých pocitů a myšlenek až po nedostatečnou reakci na emocionální potřeby partnerky. Mnoho mužů to dělá, aniž by si toho byli vědomi. Možná proto, že jsme vychováváni v kultuře, kde mužnost často znamená být nezávislý a nezranitelný. Ale vězte, že nedostatečná komunikace vede k narušení důvěry, pocitu osamělosti a dokonce i rozpadu vztahu.

Nedostatek respektu

Další důležitý bod na našem seznamu věcí, které by muž neměl dělat své partnerce, je nedostatek respektu. Respekt je základním kamenem každého vztahu, a pokud v něm chybí, může to vést k velkým problémům. Považuji se sám za respektujícího muže, ale i já jsem měl své chvíle, kdy jsem nedokázal ukázat dostatečný respekt. A víte co? Neměl jsem se lépe.

Respektovat svou partnerku znamená cenit si ji jako individuální bytost s vlastními názory, cíli a touhami. Znamená to řešit konflikty férově, bez urážek nebo ponižování. Znamená to také odpustit a neudržovat zášť. Když respekt chybí, všechny tyto věci se stávají těžkými a vztah se může snadno rozpadnout.

Nerespektování hranic

Jedna z nejčastějších chyb, které muži dělají, je ignorování nebo nerespektování osobních hranic svých partnerů. A já se toho několikrát dopustil. Moje dřívější přítelkyně mi často říkala, že se cítí přehlížená nebo ignorovaná, když jsem ignoroval její potřeby nebo touhy. To je velmi důležité pro harmonický vztah.

Hranice nám dávají pocit bezpečí a respektu. Když je někdo dostane do úzkých, může to vést k pocitu vyčerpání, frustrace a dokonce i k ohrožení našeho zdraví. Je nezbytné, aby muž respektoval hranice své partnerky a uznal její potřeby.

Nedostatek projevů lásky

Tato část je mi velmi blízká. Můj třetí příběh ze života měl co do činění s tím, jak jsem si uvědomil, jak důležité je dostatečné množství projevů lásky. Ne vždy jsem to věděl a trvalo mi pár let, než jsem pochopil, že je důležité ukazovat svou lásku, a ne jen tvrdit, že ji cítím.

Záleží na tom, jak se nám dostává lásky a jak ji projevujeme. Každý z nás má svůj vlastní "jazyk lásky" a je důležité pochopit jazyk své partnerky. To může znamenat chvíle plné něhy, dávání dárků, nebo jen sdílení kvalitního času. Ale hlavně, projevujte svou lásku každý den - nejen o svátcích a výročích.

Ignorování problémů

S problémy je to tak, že když je ignorujeme, mohou se z malých obtěžování stát insurmountable problémy. Jako muž jsem byl vychován v kultuře, která nás učí, že bychom měli být silní, nezávislí a vždy připraveni řešit problémy. Ale pravdou je, že někdy nemůžeme všechno zvládnout. A to je v pořádku.

Nikdy nezapomeňte, že v pár ukázat slabost a sdílet své obavy a problémy se svou partnerkou je zcela přirozené. To je základní aspekt týmové práce, která je nezbytná pro úspěšný partnerský vztah. Takže když narazíte na problém, nesnažte se ho ignorovat nebo ho zamést pod koberec. Raději ho řešte a vyřešte ho společně.

Nedostatek podpory a empatie

Jedním z nejcitlivějších bodů v partnerském vztahu je absence podpory a empatie. Mnoho mužů (a rovněž žen) se domnívá, že stačí byť jen společensky přijatelné chování. Ale ve skutečnosti je to mnohem více než jen říkat "to je v pohodě" nebo "všechno je v pořádku".

Empatie a podpora znamenají, že chápete, jak se váš partner cítí a že tam budete pro ni, když vás potřebuje. Nemusíte souhlasit se vším, ale musíte ji vždy podporovat a nabídnout jí útěchu. V mém životě jsem měl několik příležitostí, kdy jsem měl projevovat empatii a podporovat své partnerky, a musím říct, že to vždycky posílilo náš vztah a zlepšilo naši komunikaci.

Napsat komentář