VYBERTE BARVU

Co dělat když jsem Zhulený?

Co dělat když jsem Zhulený?

Poslouchej své tělo

Říká se, že tělo je náš chrám a mysl je náš rádce. Když se dostanu do stavu, kdy se mi točí hlava a mám pocit, že jsem na jiné planetě, je důležité poslouchej svou mysl i tělo. Hned, jak ucítím, že se něco děje, zastavuji se a poslouchám. Každý jsme jiný a můžeme reagovat odlišně na stejnou věc. Takže nikdy nespěchejte a nechte si čas, aby váš organismus zpracoval, co se děje.

Hydratace a výživa

Jídlo a pití jsou naše základní potřeby. Když jsem zhulená, snažím se zaměřit na správnou výživu a dostatečnou hydrataci. Telo potřebuje dostatek vody, aby mohlo správně fungovat a zvládat vše, co na něj přichází. Také dobré jídlo může zlepšit naše pocity a pomoci nám se cítit lépe. Proto doporučuji mít při ruce kvalitní zdroje proteinů, ostatních živin a samozřejmě vody.

Dopřej si odpočinek

Nic na světě se nevyrovná pocitu, když si po náročném dni můžu lehnout a dopřát si zasloužený odpočinek. Když jsem zhulená, často mám pocit, že mám tělo těžké jako kámen a všechno se mi dělá pomalu. V takových chvílích je dobré si dopřát odpočinek, zameditovat nebo jen tak ležet a sledovat strop. Tím postupně dochází k regeneraci těla a duše a já se postupně cítím líp.

Nezapomeň na pohyb

Možná to někomu přijde jako paradox, ale když jsem zhulená, snažím se také pohnout. Jednoduchá procházka, jóga nebo třeba stretchink můžu udělat i v těchto stavech. Pohyb pomáhá tělu se zbavit toxinů a také pomáhá psychice. Při každém cvičení se do těla uvolňují endorfiny - hormony štěstí, které mohou pomoci zlepšit náladu.

Příroda je lék

Velmi často mě zachrání i příroda. Znáte ten pocit, když jste po celý den zavřeni v kanceláři nebo učebně a konečně vyjedete na čerstvý vzduch? No, to je přesně ten pocit. Když jsem zhulená, ráda sejdu na zahradu nebo jdu do parku a jen tak sedím a dívám se na stromy a rostliny. Příroda mě vždycky uklidňuje a pomáhá mi se znovu cítit v přítomnosti.

Pokud je to moc, hledej pomoc

A nakonec, pokud je toho na vás až moc, nebojte se vyhledat pomoc. Jsme jen lidé a někdy potřebujeme ruku, která nás podrží. Žádná škoda není na tom, aby hledali pomoc u přátel nebo dokonce odborníků. Nikdy není na škodu přiznat, že to s námi právě nehýbe a že potřebujeme pomoc.

Napsat komentář