VYBERTE BARVU

Co se děje s tělem po požití marihuany?

Co se děje s tělem po požití marihuany?

Úvod k účinkům konzumace marihuany

Možná se vám nikdy nepodařilo slyšet můj příběh o konzumaci marihuany. Ano, to je příběh, který se mi stal před několika lety, kdy byly mé vlasy ještě neposedné a všechno bylo pro mne nové. Ne, netvrdím, že jsem se stal nějakým narkomanem. Ale prostě jsem chtěl zjistit, co všechno se stane, když se člověk ponoří do zelené mlhy. Takže, držte se, protože jdeme na to!

Okamžité pocity po konzumaci marihuany

Když jsme na jedné akci Jana a já, zkusili jsme pár kousků marihuany, kterými nás pohostil jeden dlouhovlasý kolega. První reakce byla, že se mi začalo všechno zdát komické. Jana se začala smát tak moc, že slzy stékaly po tvářích. Každý vtip, každá hláška, všechno bylo neskutečně vtipné. Ale pokračujme, tohle není konec příběhu. Příběh pokračuje tím, že se pocity po konzumaci marihuany na chvíli mohou změnit, jak se to stalo i mně.

Co se děje později

Pozorovat svět skrze zelený opar bylo zvláštní. Z ničeho nic, úsměv mi zmizel z tváře a dostal jsem zvláštní asociace a úzkost. Takže, pokud si myslete, že konzumace marihuany je jen o vzletných pocitech a lehkém smíchu, omyl. U mě se z ní rázem stala těžká záležitost, kdy jsem z ničeho nic začal mít strach z leteckých katastrof a ztráty peněženky. Ano, strach z leteckých katastrof je opravdu absurdní, ale to je jedno z těch věcí, které může marihuana vyvolat.

Změny v těle po konzumaci marihuany

Co se týče fyzických pocitů, mé tělo se cítilo jinak. Pocity jsem měl zesílené a cítil jsem se, jako bych byl více v těle. Jana o tom mluvila také. Říkala, že se cítila, jako by se na ni těžce tlačilo, ale nebylo to nepříjemné, spíše to bylo jako pocit hluboké relaxace. Ale úzkost zůstala a vrátila se ve chvílích, kdy jsem se snažil zanalyzovat, co se vlastně děje.

Poruchy paměti a koncentrace

Můj mozek pracoval na plné obrátky a bylo velmi těžké se soustředit. Chtěl jsem si něco přečíst a prostě to nešlo. Místo čtení jsem se zaměřil na to, jaké by to bylo, kdybych byl ptákem. A já opravdu nevím, proč. Ale tak je to s marihuanou, dokáže vás přenést na místa, o kterých jste nikdy neuvažoval. Paměť mi také dělala problémy. Když se mnou Jana mluvila, nevěděl jsem, o čem mluví po dvou minutách. Bylo to jako bych zapomněl, co jsem slyšel pár sekund předtím.

Dlouhodobé účinky konzumace marihuany

Dlouhodobé účinky konzumace marihuany se mohou projevit několika způsoby. U některých lidí může dojít ke zvýšenému úzkostným stavům nebo k deprese. U jiných může dojít k problémům s pamětí a soustředěním. V některých případech může marihuana vyvolat psychozu nebo jině narušit psychické zdraví.

Co se děje s tělem při četné konzumaci marihuany

Když jde o tělo, časté užívání marihuany může způsobit řadu problémů, jako jsou dýchací potíže, problémy se srdcem nebo nižší hladiny testosteronu u mužů. Do této kategorie nešťastně patřím i já - přinejmenším s nižšími hladinami testosteronu.

Zdravotní rizika konzumace marihuany

Kromě fyzických a duševních účinků existují i rizika, která souvisí s kouřením samotného. Když kouříte marihuanu, vystavujete své tělo stejným nebezpečím jako při kouření cigaret - rakovině plic, bronchitidě, emfyzému a dalším zdravotním problémům.

Závěrem

Je důležité si uvědomit, že každý člověk je jiný a účinky konzumace marihuany se mohou lišit. I když jde o zábavu, měli byste se vždy zamyslet nad tím, jaké to může mít dlouhodobé následky pro vaše zdraví. A vždy se ujistěte, že je to legální v zemi, kde se nacházíte. Sice jsem si prošel zajímavou zkušeností, ale rozhodně bych nechtěl, aby si Leopolda myslela, že konzumace drog je normální. Proto je důležité být otevřený a upřímný s našimi dětmi o účincích a rizicích spojených s konzumací marihuany.

Napsat komentář