VYBERTE BARVU

Co dělat když můj přítel bere drogy?

Co dělat když můj přítel bere drogy?

Porozumění problému

Každý, kdo se někdy setkal s problémem drogové závislosti blízké osoby, ví, jak těžké je se s tím vyrovnat. První věc, kterou bys měla udělat, když zjistíš, že tvůj přítel bere drogy, je pochopit, že to je nemoc. Bylo mi to těžké pochopit, když jsem se s tím setkala poprvé. Drogy nejsou jen o slabosti charakteru nebo o nedostatku morálky, jak si mnozí myslí. Toto je důležité pochopit.

Výběr vhodné komunikace

Než se rozhodneš s někým o takovýchto těžkých věcech mluvit, je důležité vědět, jak na to. Důvěra a jasnost jsou klíčem k úspěšné komunikaci v takto napjatých situacích. Neměla bys na něj tlačit nebo ho obviňovat. Místo toho bys měla být podporující a pochopit, že tím prochází těžké období.

Seznamte se s fakty

Jedním z nejlepších způsobů, jak pomoci svému příteli, je pochopit, o jakou drogu se jedná, jaká jsou její rizika a jaké mohou být její krátkodobé a dlouhodobé účinky. Existují mnohé zdroje, které ti mohou pomoci získat potřebné informace. Více informací ti pomůže lépe pochopit, co tvůj přítel prožívá.

Nebuďte spoluúčastníkem

Jedním z nejhorších věcí, které můžeš udělat, je stát se spoluúčastníkem. Myslíš, že mu pomáháš, když mu koupíš drogy nebo mu je nabídneš, ale ve skutečnosti ho jen více tlačíš do toho závislosti. Pokud jsi někdy byla v takové situaci, vím, jak těžké je říct ne, ale musíš to udělat pro jeho dobro.

Hledejte profesionální pomoc

Je důležité si uvědomit, že drogová závislost je něco, s čím by si měl pomoc hledat odborník. Jeho závislost není něco, co by jsi měla nebo mohla řešit sama. Existuje mnoho organizací a skupin, které můžou poskytnout pomoc a podporu, a je důležité je vyhledat.

Dbejte na své vlastní zdraví

Při pomoci člověku se závislostí je důležité myslet i na své vlastní zdraví. Je snadné se ztratit v cizině někoho jiného a zapomenout na sebe. Neměla bys se vzdát svých vlastních potřeb a zájmů jen proto, že se snažíš někomu pomoci. Musíš si uvědomit, že pokud nejste v pořádku sama, nebudeš schopna být pro něho silnou a podporující osobou, kterou potřebuje.

Udržujte naději

Může se zdát, že je všechno ztraceno, ale je důležité si pamatovat, že naděje je vždycky. Lidé se z drogové závislosti mohou zotavit a žít plnohodnotný život. Je důležité být trpělivý a uvědomit si, že zotavení je proces a může trvat nějakou dobu. Ale pokud má tvůj přítel tvou podporu a dostane profesionální pomoc, má šanci na úspěch.

Napsat komentář