VYBERTE BARVU

Co je dobré na uklidnění žaludku?

Co je dobré na uklidnění žaludku?

Co je dobré na uklidnění žaludku?

Strava, klíč k uklidnění žaludku

Na začátek se podívejme na základní kámen při uklidnění rozjitřeného žaludku – stravu. No, ano. To, co konzumujeme, má obrovský vliv na naše zažívání. Je tedy logické, že první krokem k uklidnění žaludku je změna stravy. Ale které konkrétní potraviny můžeme zařadit do naší „žaludečně přátelské“ stravy? Ano, správně, to je otázka, na kterou vám hned odpovím. Banány jsou skvělé. Jsou měkké, lehce stravitelné a plné draslíku, což je skvělé pro obnovení elektrolytické rovnováhy vašeho těla. Dále pak rýže jako základní složka BRAT diety (banány, rýže, jablečná omáčka, toast). Rýže je báječná, protože obsahuje hodně škrobu a pomáhá pevně spojit ten veškerý nepořádek, který se vám třeba v žaludku odehrává. A pak jsou zde ještě ovesné vločky. Uklidňují žaludek díky obsahu vlákniny a zároveň napomáhají regulaci střevní peristaltiky.

Přírodní léky pro váš žaludek

Pokud patříte mezi ty, kdo dávají přednost přírodním lékům před těmi chemickými, mám pro vás pár tipů, které můžete vyzkoušet. Prvním z nich je zázvor. Tahle kořenová zelenina je známá pro své protizánětlivé vlastnosti, a tak je ideální pro uklidnění podrážděného žaludku. Můžete ho konzumovat jako čaj, nebo přidat do jídla. Další možností je aloe vera. Aloe vera se tradičně používá k uklidnění spálené kůže, ale víte, že její uklidňující vlastnosti mohou pomoci i při uklidnění žaludku?

Vzpomínáte na ty příhody, kdy jste byla malá a maminka vám dala sklenici teplého mléka před spaním, abyste lépe usnula? No, moje maminka to udělala. A víte co? Je to skvělý způsob, jak uklidnit žaludek. Mléko obaluje žaludek a jeho stěny, což pomáhá zmírnit podráždění a záněty. Teď se ale vraťme k dalším přírodním lékům. Máta peprná nebo fenykl, oba jsou známé svými uklidňujícími vlastnostmi a poskytují skvělou úlevu od žaludečních potíží.

Čaje pro zklidnění žaludku

Nepochybně jste slyšela o množství čajů, které slouží k uklidnění žaludku. Ale jaké jsou ty nejlepší? První na řadě je zázvorový čaj. Už jsem zmiňovala blahodárné účinky zázvoru, ale musím je zdůraznit. Ve formě čaje je zázvor ještě účinnější. Pak je tu fenyklový čaj. Fenykl je známý svými schopnostmi zmírnit zažívací potíže, včetně nadýmání a křečí. Nepřekvapí vás ani přítomnost mátového čaje. Máta je oblíbená pro svůj chladivý a uklidňující efekt. A na závěr ještě jeden tip – čaj z kamilky. Kamilka je velice uklidňující a pomáhá zmírnit stres, který může být jednou z příčin trávení.

Jak životní styl ovlivňuje naše zažívání

Nyní, když jsme probrali stravu a přírodní léky, je na čase se zaměřit na životní styl, který má na naše zažívání rovněž nemalý vliv. Pamatujete, když jste naposledy pospíchala na schůzku a rychle jste se na cestu nacpala hamburgerem z nejbližší rychlé občerstvení? Jak se cítil váš žaludek potom? Přesně. Spěch a stres jsou příčinou mnoha našich zažívacích problémů. Nikdy nespěchejte a věnujte se jídlu. Jezte pomalu a důkladně žvýkejte. Zkuste se také vyhnout stresu a začněte meditovat, nebo si najděte nějakou relaxační aktivitu, která vás uklidní.

Alternativní metody pro uklidnění žaludku

Pro někoho mohou být alternativní metody léčby sice trochu exotické, ale věřte mi, když vám řeknu, že fungují. Uklidnění žaludku pomocí akupresury nebo aromaterapie může být účinné, pokud jste otevřená novým věcem. Akupresura je technika, která vychází z tradiční čínské medicíny a která může pomoci uvolnit napětí ve vašem těle a také usnadnit trávení. Aromaterapie využívá silné esenciální oleje, které mohou mít pozitivní vliv na vaši mysl i tělo. Nemusíte se toho bát, je to skvělý způsob, jak se uvolnit a přitom prospět svému zdraví.

Zkrátka, možností, jak uklidnit žaludek, existuje opravdu mnoho. Jde jen o to, jaké preferujete vy. A nezapomínejte, že stres hraje v našich životech velkou roli. Takže když se cítíte přetížení, dýchejte, relaxujte a nechte své tělo, aby se uklidnilo. A něco vám povím – i můj pes Max to tak dělá. Když se cítí přepracovaný nebo přešlechtěný, prostě si lehne, zavře oči a relaxuje. Takže moje rada je: buďte jako Max. Uvidíte, že se to vyplatí.

Napsat komentář